Spidometro problemos

Konsultacijos taisant, perkant vabalus, techniniai duomenys, priežiūra, remontas...
User avatar
Mindaugas
Posts: 883
Joined: 2007 May 10 Thu, 10:01
Location: Vilnius

Post by Mindaugas »

issiardziau spidometra, nustaciau nuliukus. Dantratukai buvo sutepti tepaliuku. Besukinejant dalis liko ant ranku, todel noreciau truputeli sutepti papildomai. Koki rekomenduotumet tepala panaudoti?? Geriausia butu koks nors esantis Senukuose. Butu labai patogu. Aciu uz patarimus.
VW T1 '65
VW T2 '72
VW T3 '82 westfalia aircooled
VW T3' 87 doka SY
User avatar
Mindaugas
Posts: 883
Joined: 2007 May 10 Thu, 10:01
Location: Vilnius

Post by Mindaugas »

Autobuselio spidometra "atsinaujinau".. Pats mechanizmas kitoks, nei vabalinio, plastikiniai dantratukai suka tik pacius skaicius.
VW T1 '65
VW T2 '72
VW T3 '82 westfalia aircooled
VW T3' 87 doka SY
User avatar
Sigis
Posts: 5429
Joined: 2007 Mar 23 Fri, 2:45
Location: Sos tinė

Post by Sigis »

Mindaka wrote:issiardziau spidometra, nustaciau nuliukus. Dantratukai buvo sutepti tepaliuku. Besukinejant dalis liko ant ranku, todel noreciau truputeli sutepti papildomai. Koki rekomenduotumet tepala panaudoti?? Geriausia butu koks nors esantis Senukuose. Butu labai patogu. Aciu uz patarimus.
Reikėtų tiesiog tiršto tepalo, kuris nestingtų žemoje temperatūroje, perkant galima tiesiog pasižiūrėti į jo charakteristikas, kuo temperatūros diapozonas didesnis, tuo geriau.

Turiu tirštą baltą tepalą, kurio charakteristikose parašyta nuo -25 iki +130. Palaikiau šį tepalą šaldiklyje -18 laipsnių temperatūroje, nors jis visiškai nesustingo, bet gerokai sutirštėjo. Visumoje jį galima būtų naudoti. Galiu duoti, nes dėl kelių gramų tepalo, pirkti viso indo neverta.
User avatar
Mindaugas
Posts: 883
Joined: 2007 May 10 Thu, 10:01
Location: Vilnius

Post by Mindaugas »

Aciu Sigi, vakar pries surinkdamas nusipirkau LITOL-24, isoriskai jis visiskai toks pats, kokia kose ir buvo tepti dantratukai. LITOL-24 darbine temperatura nuo -40 iki +120 laipsniu
VW T1 '65
VW T2 '72
VW T3 '82 westfalia aircooled
VW T3' 87 doka SY
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Vel sustojo sukti spidometro skaiciukus... Problema ta pati, tekinukas "atlipo" ir pasitrauke is savo vietos. Net nezinau su kokiais klijais klijuot kad laikyti. Esu mates pirkt tokius ziedukus-tarpines menulio formos tai reiks pamegint nusipirkus ant asies galo pamegint uzdet, gal pades prilaikyt tekinuka savo vietoj...

Gal kas kitu patarimu turit? Ieskot naujo neskilusio dantratuko, kazi ar pades... siltam vandeni pasildyt ir uzmaut, o atveses turetu susitraukt ir apspaust asi ir laikytis vietoj. Kazkaip plastika prie metalo priklijuot sunkoka tokiam mazam masteli. hmm... galvos skausmas :?
User avatar
Rimgaudas
Posts: 716
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:50
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rimgaudas »

aš klijavau Heinkelio momentiniais klijais. Laiko antrus metus. Patarčiau gerai nuriebalinti ir pašiurkštinti klijuojamus paviršius
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Vakar nusipirkau tu pusmenuliniu zieduku (gal galit pasufleruot kaip jie istikruju vadinas :), 2.5mm truputi praplatinus uzdejau ant asies galo. Regis standziai uzsidejo. Siryt sumontavau spidometra atgal i vieta ir isvaziavau i darba. kilometrazas vel sukasi i prieki, tik kazkoks menkas birbesys girdisi, speju arba troseli busiu sleivai prisukes arba dantratukai nesusikabina normaliai. Vakare ikelsiu nuotraukas is darbo eigos.

Klijuoti neklijavau, nes man regis kad tekinukas gan standziai laikosi ant asies, kad pasuktu skaiciukus, o vietoje dabar ji prilaikys tas ziedukas. matysim kiek ilgai temps si karta :) Dekui, Rimgaudai, uz patarima, panaudosiu jei mano machinacijos nepasitvirtins... ;)
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Pora nuotrauku. Kaip minejau ziedelis buvo 2.5 mm bet teko truputi ji praplatint kad uzsimautu. Regis standziai laikosi, tad tikiuosi ne vienai dienai...
User avatar
Arunas
Posts: 325
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 19:04
Location: Vilnius
Contact:

Post by Arunas »

Sveiki,
mano 1303 vaziuoja taip pat su suklijuotu krumpliaratuku jau ~7 metus (30 000 km.):
kai atsiranda skilimas, pasidaro didesnis zingsnis tarp skilusiu dantuku ir negali graziai susijungti su didziuoju krumpliaraciu, todel viena mazo krumpliaratuko danti reikia siek tiek paploninti, kad jis graziai ilystu i didiji kr.
Plastmasinius krumpliaracius nerekomenduoju tepti LITOL ar SOLIDOL tipo tepalais, nes jie stipiai paspartina plastmases senejima. geriausiai tinka techninis vazelinas, silikoninis tepalas, arba specialus sintetiniai tirsti tepalai (as naudoju tokiems darbams balta aerozolini sintetini Wurth "HHS Greas").
Jeigu norite, kad neliptu dulkes ir tepalas nenusivalytu, yra sausi tepalai, kuri ispurskus lieka po kurio laiko sausa teflono plevele (panasiai, kaip teflonine keptuve :) )
p.s. as klijavau krumpliarati ant aseles su epoksidiniais klijais - juos naudoju visur , kur tik imanoma. Didziauzia adhezija (isigerima i pavirsiu) turi epoksi ir poliuretaniniai klijai.
Sekmes !
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Regis tas zingsnio padidejimas man ir sukelia sukimo problema. Vaziuojant pastebejau, kad karta per 1 km prasukima skaiciai sustoja suktis apytiksliai vienam simtui metru po to vel pradeda sukti, tad nuvaziuoto kelio parodymai pas mane nuo realaus skiriasi apie 100m per 1km :/

Speju teks ardyt dar karteli ir kaip Arunas minejo paplonint dantukus kad lengvai sueitu. Siaip kai montavau nebuvo galimybiu prasukti tekinuko, gal kas turit ideja kaip tai padaryt? kai uzmauni ant aseles tai turi labai ilgai su mazu atsuktuvu sukti ten kur kisasi trosas kad prasuktum bent 100m, noretusi siek tiek naturalesnio sukimo greicio :)

As kadangi nepriklijavau tekinuko prie aseles tai manau jis stringa ir tada asis prasisuka...

Tie kliju pavadinimai man mazai ka sako :oops: Galvojau pirkt maisomus klijus is dvieju tubeliu, bet ten naudojime nepamineta plastiko tai pamaniau kad istirpdys ta mano krumpliaratuka is vis...

As kadangi ne lietuvoj tai man i senukus truputi toloka :)
Post Reply